Priestorové podmienky

Zriaďovateľom materskej školy je Obecný úrad Dlhé Pole.

Od 1.1.2004 je vyradená zo siete predškolských zariadení a v súčasnosti tvorí so základnou školou samostatnú rozpočtovú organizáciu. S účinnosťou od 1.septembra 2008 tvorí sústavu škôl.

Materská škola v Dlhom Poli je dvojtriedna. Poskytuje celodennú a poldennú starostlivosť deťom vo veku od 2,5 do 6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. Je umiestnená v budove starej základnej školy v centre obce. Suterén budovy sa využíva ako školská jedáleň a kuchyňa, prízemie využíva materská škola.

Materská škola má tri herne, dve spálne, dve umyvárne s WC a sklad pomôcok. Prízemie má samostatný vchod a so suterénom ho spája vnútorné schodište. Na poschodí sa nachádza obecná knižnica, pobočka súkromnej umeleckej školy Yamaha a Pamätná izba drotárstva. Pred budovou máme k dispozícií malé ihrisko.