Budova školy a lokalita

Základná škola Dlhé Pole sa nachádza na strednom Považí, 14 km od krajského mesta Žilina. Rozprestiera sa v prekrásnom horskom prostredí neďaleko riečky Dlhopoľky pri autobusovej zastávke na začiatku obce Dlhé Pole v časti Kamence.

Súčasťou školy je veľká telocvičňa, priestranný športový areál s umelým trávnikom, doskočiskom, bežeckou dráhou, volejbalovým a futbalovým ihriskom.
Stravovanie zabezpečuje školská jedáleň s výbornou domácou stravou.

Od apríla 2010 je budova základnej školy v novom šate. Projekt má názov „Rekonštrukcia a modernizácia ZŠ“ a je spolufinancovaný EÚ vo výške 75%.
Začiatok projektu: apríl 2009
Ukončenie projektu: apríl 2010

Budova školy

Telocvičňa, športové ihrisko a školská jedáleň

História

Pre každú krajinu má nesmierny význam história, ľudové zvyky a tradície. Špecifikum obce Dlhé Pole je drotárstvo s viac ako 300 ročnou tradíciou. Dlhopoľská škola, ako jedna z najpovolanejších inštitúcií, je nápomocná v tom, aby nezanikli vzácne hodnoty, ktoré zanechali dedovia a pradedovia našich žiakov.
Vychádzajúc z regionálnych podmienok školy, tiež zo špecifík prostredia, bolo v prízemnej časti školy zriadené malé múzeum. Múzeum prezentuje zozbieraný dobový materiál rôzneho druhu. Dobová dekorácia a vhodná estetizácia prostredia napovie každému návštevníkovi príslušné regionálne zameranie. Pripomenie talentovaných drotárov potulujúcich sa svetom, ich prekrásne piesne, tance a predovšetkým drotárske výrobky.

Múzeum na prízemí budovy školy